Pazartesi - Cumartesi: 12:00 - 20:00
Whatsapp+90 505 990 21 22

Op. Dr. Betül Cengiz

Kulak Burun Boğaz Doktoru

Op. Dr. Betül Cengiz 1978 yılında Almanya’nın Bonn şehrinde doğdu.
İlk ve orta öğrenimini Balıkesir Bandırma’da tamamladı. İstanbul Coşkun Koleji’nden mezun olarak 1998 yılında Maltepe üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. 2004 yılında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni birincilik derecesiyle bitirip, 2007 yılında Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi ihtisasına başladı. İhtisas döneminde burun cerrahisi ve horlama konularında çok sayıda kongre ve kursa katıldı ve estetik burun cerrahisiyle özel olarak ilgilendi. ‘’Burunda Yaşa Bağlı Konka Reaktivitesi’’ ile ilgili tez çalışmasını tamamlayarak 2012 yılında Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı oldu.

Mardin Midyat Devlet Hastanesi’ne Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak atanıp mecburi hizmet görevine başladı. Burun estetiği ve burun tıkanıklığı konularında mecburi hizmet süresince çok sayıda burun estetiği operasyonu gerçekleştirdi. Fasiyal estetik cerrahi konusunda kongre ve eğitim panellerine katıldı.

Mecburi hizmet görevini tamamladıktan sonra 2014 yılında Op.Dr.Emre İlhan Burun Estetiği Kliniği'nde fellow doktor olarak çalışmaya başladı. Fellowluğu döneminde burun estetiği üzerine bilimsel çalışmalar yaptı ve 2016 yılında fellowluk sürecini tamamladı.İntermed Caddebostan Doktor Ofislerinde kendi muaynehanesini açarak burun estetiği ve sağlığı konusunda çalışmalara başladı.Op.Dr.Betül Cengiz halen kendi kliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Burun estetiği yapan cerrahın estetik algısının yüksek olması, üç boyutlu düşünebilme kabiliyetinin gelişmiş olması önemlidir.

Burun estetiği tasarımı kişiye özel olmalıdır. Burun estetiği cerrahını butik bir terzi gibi düşünebilirsiniz. Tasarlanan burun, yüz hatlarınıza ve kişiliğinize uygun olmalıdır.

Doğal görünmeyi seven bir kadına iddialı burun yapmamalıyız. Tam tersi, iddalı ve çekici görünmek isteyen kadın da istediği görünüme sahip olabilmeli.

Burun ameliyatı incelik ve sabır isteyen bir cerrahidir. Ameliyatınızı yapan hekimin kişilik özellikleri ve iletişim becerisi buna uygun olmalıdır.

Hasta Görüşleri

Çok iyi bir ameliyat geçirdim.Bana yakın olduğundan ilk tercih nedenim olmuştu.Gittiğimde bana son derece güven verdi.Ve ameliyat olmaya karar verdim.Rinoplasti ameliyatı oldum hiç bir sorun yaşamadım.Kendisine çok teşekkür ederim.

Yunus Küçükali

Yunus Küçükali

“Gayet iyi bir doktor,sıcak kanlı ,anlayışlı ,güler yüzlü sizin ne istediğinizi bilen ona göre hareket eden işinde çok başarılı bir doktor.Operasyon geçirdim.Mükkemmel bir insan kendisini takdir ediyorum. Çok memnun kaldım.”

Murat Arıcan

Murat Arıcan

“Çok memnun kaldım.Hem ilgisi olsun hem güler yüzlülüğünden dolayı en önemlisi güven verdi.Güvenim boşa gitmedi.Ne söylediyse o doğrultuda ilerledi.Ben kendisinden çok memnun kaldım.Ayrıca ilgisinden ve yakınlığından dolayı kendisine çok teşekkür ederim.”

Seda Kasap

Seda Kasap

“İnternet ten araştırarak Betül hanıma ulaştım. Rinoplasti operasyonu oldum ve 1 ay oldu.Ameliyat önce ve sonrası hocam beni detaylı bilgilendirdi ve her şey aynı doğrultuda ilerledi.Ben her konuda kendisinden çok memnun kaldım.Ben çok başarılı buldum herkese tavsiye ederim.Ayrıca buradan da hocama çok teşekkür ederim.”

Funda Coşgun

Funda Coşgun

Merhaba, bizimle Whasappt'an iletişim kurabilirsiniz...

Bize Whatsapp'tan yazın...