Botoks Uygulamaları

Günümüzde tüm kozmetik ve sağlık sektörünün en temel amacı yaşlanmanın geçiktirilmesi ya da durdurulmasıdır. Bu amaçla yapılan bilimsel çalışmalarda artık kendi kanımızla iyileşmek mümkün. Bugün sıkça uygulanan PRP yani Platelet Rich Plasma tekniği ile sizden alınan kan işlemlerden geçirilip yine sizin cildinize uygulanır.

Kanımızda bizi gençleştiren ve yara iyileşmelerini destekleyen pek çok hücre bulunmaktadır. Kanımızdaki hücreler kendi içinde sırlar barındırır. Son yıllarda uygulanan bu teknik ; gösteri dünyası ünlülerinin de gençlik ve güzellik sırrıdır. Trombosit denilen kan hücrelerimiz damar yaralanmalarında pıhtılaşmayı sağlayan özelliğe sahiptir. Trombositlerde en çok bulunan madde büyüme hormonudur. Trombositler onarıcı maddelerle yüklüdür ve doku onarımında başrol oynarlar. Dokularımızın zarar gördüğü durumlarda kök hücreleri bölgeye yönlendirerek iyileşme sürecini hızlandırırlar. Uyguladığımız PRP tekniğinde trombositlerin içindeki bu etkilerden faydalanıyoruz.

Sizden aldığımız kanı yüksek devirde santrifüj ederek işleme hazır hale getirdikten sonra tüm yüze uyguluyoruz. Özellikle dudak ve burun arasındaki oluklar, dudak çevresi, elmacık kemikler, göz çevresi, kazayağı kırışıklıklar, ve alın bölgesi bizim uygulama alanlarımız. Minik botoks iğneleri ile cilt altına yapılan Prp aynı zamanda dermapenler yardımıyla mezoterapi şeklinde de yapılabilir. Kişinin ihtiyacına göre 3-5 seans 4 hafta aralıklarda yapıldığında ciltte toparlanma ve gençleşme görülür. Trombositlerin içlerindeki büyüme hormonu uyguladığımız bölgede kollajen sentezini tetikleyerek kök hücre aktivasyonu oluşturur. Prp sonuçları çok hızlı alınan bir yöntem değildir. Düzenli uygulamada 5-6 hafta sonra cildinizde yenilenme görürsünüz. Fakat diğer tüm dolgu maddelerinin tersine sonuç kalıcıdır. Ve dışarıdan cildinize yabancı bir madde enjekte edilmez. Sizin kanınızdan elde edilen serum yine geri dönüşümle size verilir. Bu teknik tıpta pek çok alanda uygulanmaktadır. Ortopedi uzmanları eklemlere uygulayarak eklem hasarlarının ve yaralanmalarının hızla iyileştiğini görmüşlerdir. Bu konuda ciltte uygulamaları ve vücütta hasar gören bölgelerde uygulamaları ile ilgili yapılmış pek çok bilimsel yayın vardır. Yani Prp tekniği bilimsel olarak ispatlamış bir uygulamadır. Bence hekim olarak en büyük avantajı kolay uygulanabilir olması ve sizin kanınızdan elde edilmiş olmasıdır.

Prp’nin en sık kullanım alanlarından biri saç dökülmeleridir. Zayıflayan saç köklerini tekrar yenileyerek yeni saç oluşumunu tetikler. Son yıllarda saç ekimleri çoğunlukla Prp ile beraber yapılmaktadır.

Saç dışında gebelik sonrası çatlaklar, akne izleri ve güneş hasarlarına bağlı oluşan cilt lekelenmelerinde de Prp tekniği güvenle uygulanabilir. Yan etkileri  doktorunuzun önerilerine uyduğunuz taktirde son derece azdır. Kanla ilgili hastalığı olanlarda hamile olanlarda ve kanser hastaları dışında tüm bireylere kolayca uygulanabilir. Seanslar genellikle 30-40 dk arası sürer. Dikkat edilmesi gereken uzman hekimlerce uygulanması ve hijyenik ortamlarda yapılmasıdır.

Detaylı bilgi almak için Randevu talep edebilirsiniz…

Sizinle tanışmaktan mutluluk duyarız.

Randevu Alın!

Merhaba, bizimle Whasappt'an iletişim kurabilirsiniz...

Bize Whatsapp'tan yazın...