Revizyon Burun Estetiği

revizyon burun ameliyatiRevizyon burun ameliyatı olmayı düşünen hastalar bir önceki kötü deneyimlerinden ötürü güven
duygusunu yitirmiştir. Burnunu beğenmediği halde daha güzel ya da daha iyi olmayacağını düşünüp tekrar ameliyat olmak istemezler. Çoğunlukla beraberinde burun tıkanıklığı, gece ağız açık uyuma  sık olarak ağız solunumu yapmaya bağlı şikayetler ön plandadır. Revizyon hastalarında yapısal burun şekli burun sırtı yada burun ucu sorunlu olabilir. Burun kanatları içe çökerek nefes aldığımız alanı daraltabilir. Hem estetik hemde sağlıklı nefes almak yönünden kişiler cerrahlarını doğru seçmeye özen göstermelidir. Revizyon burun ameliyatları aynı zamanda cerrahın hastasını psikolojik olarakta desteklemesi ve anlayış göstermesi gereken ameliyatlardır.  Karşılıklı güven ve ekip ruhu taşıyarak bu ameliyatlar günümüzde daha iyi sonuçlanmaktadır. Hasta yeni bir burun estetiği operasyonu için psikolojik olarak güçlü olduğunu hissettiğinde gerekirse pek çok cerrahın fikir ve görüşünü alarak kendisi için en doğru ve deneyimli doktoru seçmelidir. Sağlığını ve tekrar kişisel özgüvenini tazelemek için revizyon burun estetiği olmak gerekiyorsa olunmalıdır. Kötü bir görünüm sizin kaderiniz değil ve her zaman cerrahi olarak doğru çözüm vardır. Yeter ki sizin cesaretiniz olsun.

Revizyon burun ameliyatlarını bir inşaat projesine benzetirsek yapısal olarak yeni burun yapmak için çimento ve tuğla lazım yani elimizde yeni kıkırdak ve gerekirse ek doku olmalı. Bunun için ameliyat öncesi karar verilerek hastaların ya kulağından ya da kaburgasından kıkırdak ve kas zarı alınır. Hastalarımızın kendi dokularından yeni bir burun inşa ederiz. Başarılı bir cerrah için daha iyi nefes alan ve daha güzel görünen bir burun oluşturmak zor değildir. Cerrahınız ve siz bir ekipsinizdir artık. Uzun yıllar hasta takip edilmeli karşılıklı güven ve iyi iletişim içinde çalışılmalıdır. Ekibin bir parçası olarak hasta doktorunun önerilerine uymalı ameliyat öncesi ve sonrasında uyarılarını dikkate almalıdır. Benim cerrah olarak revizyon burun estetiği olmak isteyen hastalara tavsiyem sabırlı olmaları ve umutsuzluğa kapılmadan cesaretli davranarak kötü görünümü ya da burun tıkanıklığını kabullenmemeleridir. 

Revizyon burun ameliyatlarında hastamızın burnunda yapısal  olarak sorun varsa kaburgadan kıkırdak almayı, eğer estetik olarak problem varsa duruma göre kulaktan kıkırdak alamayı tercih ediyorum. Bazende bir önceki ameliyatta burun orta kemiğindeki kıkırdak kullanılmamış olabilir. Bu durumda burnu açtığımızda kıkırdağımız yeterliyse ek işleme gerek kalmadan başarılı ameliyatlar yapabiliriz. Revizyon burun estetiği süprizler içerir ve çoğunlukla operasyon sırasında teknikler şekillenir. Burun iç dokusunu görmeden çoğu zaman kesin konuşamayız. Yüksek ihtimallerden sözedebilsekte operasyonda yeni bir kararla ek kıkırdağa ihtiyaç oluşursa ameliyat süresi uzayabilir. Bu konularda hastalarımı ayrıntılı olarak bilgilendirip olası riskleri dürüstlükle anlatıp, yapılması gerekenleri bütünüyle söylüyorum. Çünkü karar verecek olan hastam doğru bilgilendiği zaman süprizlerle karşılaşmaz. Bu yüzden revizyon burun ameliyatlarında hasta doktor arasındaki güven bağı çok önemlidir. Hasta cerrah arasında doğru iletişim güzel burunlarla sonuçlanır. Burnunuzdan mutsuzsanız ve iyi nefes alamıyorsanız bunu değiştirebiliriz. Unutmayın ki revizyon burun ameliyatları cerrah içinde risk içerir ve hiçbir doktor hastasını mutsuz görmek istemez.’’Bilgi en büyük güçtür‘’ demişti bir hocam. Doğru bilgi iyi ellerde kullanıldığında harika burun ameliyatları yapılabilir. Burnunuz büyük,eğri ya da mandalla sıkılmış gibi durabilir. Önden bakıldığında iki parça gibi görünebilir. Burun kanatları içe çökerek kötü bir görünüm ve tıkanıklık oluşturabilir. Daha pek çok burun problemi revizyon ameliyatlarda düzeltilebilir. Ve daha sağlıklı ve güzel burunlara kavuşursunuz. Unutmayın sorunlar sizin kabullendiğiniz ölçüde kaderdir ya da çözümsüzdür.