Biyografi

betül cengizOp. Dr. Betül Cengiz 1978 yılında Almanya’nın Bonn şehrinde doğdu. 
İlk ve orta öğrenimini Balıkesir Bandırma’da tamamladı. 
İstanbul Coşkun Koleji’nden mezun olarak 1998 yılında Maltepe üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. 2004 yılında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni birincilik derecesiyle bitirip, 2007 yılında  Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi  ihtisasına başladı. İhtisas döneminde burun cerrahisi ve horlama konularında çok sayıda kongre ve kursa katıldı ve estetik burun cerrahisiyle özel olarak ilgilendi. ‘’Burunda Yaşa Bağlı Konka Reaktivitesi’’ ile ilgili tez çalışmasını tamamlayarak 2012 yılında Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı oldu.

Mardin Midyat Devlet Hastanesi’ne Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak atanıp mecburi hizmet görevine başladı. Burun estetiği ve burun tıkanıklığı konularında mecburi hizmet süresince çok sayıda burun estetiği operasyonu gerçekleştirdi. Fasiyal estetik cerrahi konusunda kongre ve eğitim panellerine katıldı.

Mecburi hizmet görevini 2014 yılında tamamlayarak 2016 yılında İntermed Caddebostan Doktor Ofislerinde kendi muaynehanesini açarak burun estetiği ve sağlığı  konusunda çalışmalarına devam etmektedir. 

TEŞEKKÜR
Bugünlere ulaşmamda emeklerini esirgemeyen her zaman yanımda olan sevgili Anne ve Babama , Kulak Burun Boğazla ilgili eğitimim süresince bana yol gösteren ve bu mesleği bana sevdiren hocam Prof.Dr.Çağatay Oysu’ya, tez danışmanım ve ablam Doç.Dr.A. Aslı Şahin Yılmaz’a Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde geçirdiğim süre içinde bana eşlik eden, değerli zamanlarını benimle paylaşan arkadaşlarıma, Kulak Burun Boğaz uzmanı büyüklerime , hemşire arkadaşlarıma ve tüm çalışanlara burun estetiği ile bilgi ve birikimini benimle paylaşarak tutkuyla burun estetiği ameliyatları yapmama vesile olan ustam, ağabeyim Op.Dr.Emre İlhan ‘a , iyi ve kötü günlerimde, zor çalışma şartlarında bana destek veren dostlarıma, varlıklarıyla bana anne sıfatı kazandıran hayatımın anlamı çocuklarım Efe eve Ece’ye sonsuz teşekkürler. Sevgiler….